Pielęgnacja włosów

Zasady pielęgnacji włosów przedłużonych

Korekta - Podciąganie

Regularne podciąganie to najważniejsza część pielęgnacji. Włosy przedłużone należy podciągać od 4 tyg. do 16 tyg. w zależności od wybranej metody oraz szybkości wzrostu włosów naturalnych. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Nie możesz dopuścić do pojawienia się większych odrostów gdyż może to spowodować powstanie kołtunów. Włosy przedłużone należy zdjąć i założyć ponownie. Regularna korekta to podstawa przedłużania włosów. Jest to bezpieczny i prosty zabieg.

MYCIE

Po zabiegu przedłużania nie myjemy głowy:

BIO TAŚMA – KERATYNA, KERAWAX – 24 h

Myj włosy tak często, jak to konieczne. Przed każdym myciem, rozczesz włosy. Szampony, które używasz, nie mogą zawierać sulfatów, sylikonu, alkoholu tzw. bez SLS. Źle dobrane kosmetyki do pielęgnacji mogą osłabić łączenia i doprowadzić do zsuwania się mocowań włosów przedłużanych. Myj włosy letnią wodą. Rozprowadź szampon na dłoni i przesuwaj palce po pasmach z góry na dół. Nie myj włosów ruchami okrężnymi, nie pocieraj łączeń. W przypadku Bio Taśmy skup się zwłaszcza na wymyciu obszaru pod Bio Taśmą. Po umyciu nałóż odżywkę nawilżającą. Susz włosy chłodnym powietrzem od nasady w kierunku końcówek.

Nawilżanie - Kosmetyki

Zadbaj o codzienne nawilżenie włosów. Włosy ścięte nie mają szans na odżywienie naturalnymi substancjami wydzielanymi przez skórę głowy. Konieczne jest zapewnienie im odżywienia z zewnątrz. Włosy przedłużane uwielbiają odżywki, maski regeneracyjne, olejki. Pamiętaj aby nie nakładać odżywek na łączenia. Zwróć uwagę aby kosmetyki nie zawierały wysuszającego włosy alkoholu.

Stosuj odżywki po każdym myciu, a minimum 2 x w tyg. maski.

Czesanie

Używaj szczotek przeznaczonych do włosów przedłużanych. Unikniesz dzięki temu poplątania i uszkodzenia włosów. Czesz włosy 3-4 razy w ciągu dnia. w tym celu używaj specjalnej szczotki do włosów przedłużanych. Wykonuj tą czynność minimum 2- 3 razy dziennie. Rozczesywanie zawsze zaczynaj od końcówek stopniowo przesuwając się w kierunku nasady włosów. Przytrzymuj dłonią łączenia by nie narażać na nadmierne obciążenie swoich włosów. Nigdy nie czesz całkowicie mokrych włosów, są one wtedy podatne na uszkodzenia. Rozczesz włosy grzebieniem z grubymi zębami. Najlepiej pozwól włosom wyschnąć naturalnie. Jeśli musisz użyć suszarki zastosuj spray termoochronny. Do spania zapleć luźny warkocz aby uniknąć kołtunów.

STYLIZACJA

Włosy przedłużone można dowolnie stylizować.

Pamiętaj, że włosy przedłużone, tak samo jak Twoje włosy, mogą zostać uszkodzone przez ciepło. Włosy muszą być całkowicie suche przed stylizacją inaczej może dojść do przypalenia i nieodwracalnego uszkodzenia włosów. Zawsze stosuj kosmetyki termoochronne. Do włosów rozjaśnionych nie przekraczaj temp. 190 kiedy prostujesz włosy prostownicą. Kiedy stylizujesz włosy nie nagrzewaj miejsca łączeń (Bio Taśma lub keratyna, kerawax) gdyż wysoka temperatura może je osłabić. Temperaturę dobieraj do rodzaju włosa.

FARBOWANIE

Nigdy nie farbuj włosów razem z włosami przedłużonymi. Może to bardzo uszkodzić Twoje włosy jak i przedłużone. Zalecamy wykonywać zabieg farbowania włosów naturalnych przed przystąpieniem do przedłużenia.

Włosy dziewicze i rozjaśnione można farbować i rozjaśniać natomiast w przypadku włosów rozjaśnionych i kolejnej dekoloryzacji zalecamy zwrócić szczególną uwagę i wykonać test na małym paśmie. Włosy po zabiegach chemicznych wymagają wyjątkowej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie koloryzacji, aby osiągnąć zamierzony efekt.

Uzyskaj bezpłatną konsultację lub zarezerwuj wizytę już dziś
Zadzwoń do nas +48 791 941 399​