Pielęgnacja włosów

Żywotność włosów przedłużonych zależy od wielu czynników. Włosy dziewicze posłużą Tobie nawet do 3 lat, a rozjaśnione o połowę krócej. Najbardziej wytrzymałe są włosy pozbawione jakiejkolwiek obróbki chemicznej czyli dziewicze (niefarbowane, nierozjaśniane).Włosy przedłużane są włosami martwymi dlatego nie mają szansy na wewnętrzną regenerację. Odpowiednia PIELĘGNACJA przedłuża żywotność włosów dzięki czemu unikniesz błędów, które mogą prowadzić do przykrych skutków.

Zasady pielęgnacji włosów przedłużonych

Korekta - Podciąganie

Regularne podciąganie to najważniejsza część pielęgnacji. Włosy przedłużone należy podciągać od 4 tyg. do 16 tyg. w zależności od wybranej metody oraz szybkości wzrostu włosów naturalnych. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Nie możesz dopuścić do pojawienia się większych odrostów gdyż może to spowodować powstanie kołtunów. Włosy przedłużone należy zdjąć i założyć ponownie. Regularna korekta to podstawa przedłużania włosów. Jest to bezpieczny i prosty zabieg.

Mycie

Po zabiegu przedłużania nie myjemy głowy:

– KERATYNA, KERAWAX – 48 h

Myj włosy tak często, jak to konieczne. Przed każdym myciem, rozczesz włosy. Szampony które używasz nie mogą zawierać sulfatów, sylikonu, alkoholu tzw. bez SLS. Źle dobrane kosmetyki do pielęgnacji mogą osłabić łączenia i doprowadzić do zsuwania się pasemek. Myj włosy letnią wodą. Rozprowadź szampon na dłoni i przesuwaj palce po pasmach z góry na dół. Nie myj włosów ruchami okrężnymi, nie pocieraj łączeń. Po umyciu nałóż odżywkę nawilżającą. Susz włosy chłodnym powietrzem od nasady w kierunku końcówek.

Nawilżanie - Kosmetyki

Zadbaj o codzienne nawilżenie włosów. Włosy ścięte nie mają szans na odżywienie naturalnymi substancjami wydzielanymi przez skórę głowy. Konieczne jest zapewnienie im odżywienia z zewnątrz. Włosy przedłużane uwielbiają odżywki, maski regeneracyjne, olejki. Pamiętaj aby nie nakładać odżywek na łączenia. Zwróć uwagę aby kosmetyki nie zawierały wysuszającego włosy alkoholu.

Stosuj odżywki po każdym myciu, a minimum 2 x w tyg. maski.

Czesanie

Używaj szczotek przeznaczonych do włosów przedłużanych. Unikniesz dzięki temu poplątania i uszkodzenia włosów. Czesz włosy 3-4 razy w ciągu dnia. w tym celu używaj specjalnej szczotki do włosów przedłużanych. Wykonuj tą czynność minimum 2- 3 razy dziennie. Rozczesywanie zawsze zaczynaj od końcówek stopniowo przesuwając się w kierunku nasady włosów. Przytrzymuj dłonią łączenia by nie narażać na nadmierne obciążenie swoich włosów. Nigdy nie czesz całkowicie mokrych włosów, są one wtedy podatne na uszkodzenia. Rozczesz włosy grzebieniem z grubymi zębami. Najlepiej pozwól włosom wyschnąć naturalnie. Jeśli musisz użyć suszarki zastosuj spray termoochronny. Do spania zapleć luźny warkocz aby uniknąć kołtunów.

Stylizacja

Włosy przedłużone można dowolnie stylizować.

Pamiętaj że włosy przedłużone, tak samo jak twoje włosy mogą zostać uszkodzone przez ciepło. Włosy muszą być całkowicie suche przed stylizacją inaczej może dojść do przypalenia i nieodwracalnego uszkodzenia włosów. Zawsze stosuj kosmetyki termoochronne. Do włosów rozjaśnionych nie przekraczaj temp. 190 kiedy prostujesz włosy prostownicą. Kiedy stylizujesz włosy nie nagrzewaj łączeń gdyż wysoka temperatura może je osłabić. Temperaturę dobieraj do rodzaju włosa.

Farbowanie

Zalecamy wykonywać zabieg farbowania włosów naturalnych przed przystąpieniem do przedłużenia.
Włosy dziewicze i rozjaśnione można farbować i rozjaśniać natomiast w przypadku włosów rozjaśnionych i kolejnej dekoloryzacji zalecamy zwrócić szczególną uwagę i wykonać test na małym paśmie. Włosy po zabiegach chemicznych wymagają wyjątkowej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie koloryzacji aby osiągnąć zamierzony efekt.

Uzyskaj bezpłatną konsultację lub zarezerwuj wizytę już dziś
Zadzwoń do nas +48 791 941 399​